Eat Local Organic Food!
Produkty PURENA: 100% pomerančová šťáva a 100% jablečná šťáva vyhovují podmínkám Nařízení k zákonu Ministerstva zdravotnictví Polské republiky ze dne 26. srpna 2015 o požadavcích, kterým potraviny pro děti a mládež musejí vyhovovat ve školních jídelnách.

Certifikát SGS

Komplexní výzkum, který byl proveden ve významné analytické laboratoři SGS, ukázal, že šťávy Purena charakterizují  vysoké nutriční hodnoty a vyhovují požadavkům Nařízení Ministerstva zdravotnictví  Polské republiky o potravinách pro děti a mládež v rámci hromadného stravování.

 

Studium Národního ústavu zdravé výživy

Provedenou studií byla vykázána shoda produktů: 100% pomerančová šťáva, zahuštěná PURENA, 100% jablečná šťáva, zahuštěná PURENA, s požadavky Nařízení Ministerstva zdravotnictví Polské republiky o potravinách pro děti a mládež v rámci hromadného stravování.

 

pomerančová šťáva

Je zdrojem přirozeného vitamínu C a vlákniny cenné pro naše zdraví, kromě toho obsahuje vitamín E, který napomáhá ke zpevnění krevních cév a ochraně červených krvinek proti předčasnému rozpadu.

 

jablečná šťáva
sok jabłkowy

Působí antivirově, usnadňuje látkovou výměnu, snižuje hladinu cholesterolu a krevní tlak. Fruktóza jablek stabilizuje hladinu cukru v krvi. Vláknina předchází nemocem krevních cév a cukrovce.

 

Šťávy PURENA

neobsahují přidaný cukr, jelikož taková přísada je právně zakázána.
Cukry, které jsou ve šťávě, hlavně fruktóza a glukóza, pochází pouze z ovoce!

neobsahují konzervanty ani umělá sladidla, jelikož je taková přísada právně zakázána.

jsou  trvanlivé, ekonomické, příznivé pro životní prostředí, protože díky koncentrované podobě spotřebují pětkrát méně balení a mají pětkrát menší hmotnost ve srovnání s jinými spotřebitelskými produkty: šťávy v lahvích či v krabicích s objemem 1 litr.

neobsahují žádné alergeny

BYLY ZAVEDENY S MYŠLENKOU O ZDRAVÍ NAŠICH DĚTÍ

S odkazem na Nařízení Ministerstva zdravotnictví Polské republiky ze dne 26. srpna 2015 o skupinách potravin, které jsou určeny pro prodej dětem a mládeži v rámci vzdělávacího systému a o požadavcích, které musí splňovat potraviny, které jsou používány v rámci hromadného stravování dětí a mládeže v těchto jednotkách, se zásadně mění spektrum možných produktů k sestavování jídelníčků v jídelnách vzdělávacích zařízení, to je ve školách, školkách, dětských klubech.
V souladu s tímto nařízením a seznamem potravin, jejichž použití je povoleno v rámci hromadného stravování dětí a mládeže ve Vzdělávacích jednotkách, bude od 1. září 2015 povoleno použití následujících nápojových skupin:

– mléko a mléčné produkty
– minerální voda, pramenitá a stolní voda
– nápoje, kterými se nahrazuje mléko, jako jsou sójový, rýžový, ovesný nápoj a jiné
– ovocné koktejly a ovocné a zeleninové koktejly
– nápoje, které byly připravovány na místě bez obsahu cukrů (připouští se pouze použití medu), jako je čaj, bylinné čaje

ovocné s přirozeným aroma, kávoviny, kakao, ovocný kompot.

– ovocné šťávy, zeleninové či ovocné a zeleninové bez obsahu cukrů a sladidel
– čaj, bylinné čaje a ovocný čaj

Výše uvedené znamená, že se nyní současné produkty, jako jsou sirupy, levné nápoje se sladidly a konzervanty, už nesmějí nabízet ve školních jídelnách.

Hlavní motivací zákonodárců bylo zabrzdit narůstající problém obezity dětí, který ve značné míře souvisí s nesprávným stravováním a malou pohybovou aktivitou. Omezení používání a v mnoha případech i vyřazení z jídelníčku se vztahuje na produkty s vysokým obsahem tuku a cukrů, které byly vyrobeny ze sladidel a které obsahují konzervanty. Tento úkon je součástí větší kampaně, ABY DĚTI NEJEDLY ODPAD a je právním potvrzením zákazu prodeje a distribuce nevhodných produktů ve školách, jako jsou energetické nápoje či nápoje typu cola. Zároveň jsou preferovány zdravé přirozené produkty, jako jsou 100% šťávy, voda, čaj či kompoty. Ani ovocné nápoje nevyhovují požadavkům zákona.

Kontaktujte nás:

Juice Bar CZ, s.r.o.
Na Valech 5593/3A
722 00 Ostrava

kancelář:
+420 602 753 923
info@juice-bar.cz
ales.p@juice-bar.cz

servisní služby:
+420 606 163 895

+420 602 753 923

info@juice-bar.cz
marek.prokop@juice-bar.cz

objednávky:
objednavky@juice-bar.cz